sobota 13. července 2013

Lars Kepler - Písečný muž

Název: Písečný muž
Autor: Lars Kepler
Vydání: 30.10.2013
Počet stran: 520
Žánr: detektivka
Nakladatelství: Host

Já i Adelica s nadějí v našich srdcích plně očekáváme tuto další knihu od Larse Keplera. Kdo jej nezná .- není to tak docela chlápek píšící detektivky, jak by se mohlo zdát na první pohled. Jedná se o manželský pár ze Švédska - Alexandera Ahndorila a Alexandru Coelho Ahndorilovou, kteří knihy píší společně, což je podle mě dost neobvyklé, zvlášť když se jedná o lidi, kteří jsou partnery i v osobním životě a ne nějací kolegové.
Od Keplera zatím v České republice vyšly tři knihy (Hypnotizér, Paganiniho smlouva a Svědkyně ohně), první kniha byla zfilmována a už byla i v českých kinech, film nebyl špatný, ale celkem dost se od knihy lišil, jak už to tak bývá. Údajně má Písečný muž vyjít na konci října, tak uvidíme, každopádně mi to stačí do Vánoc, takže nebudu naštvaná, když se jim to zpozdí, hlavně, aby to bylo letos...

Anotace:
Jedné chladné zimní noci se ve Stockholmu objeví mladý muž, jenž kráčí
podél železničního mostu. Je silně podchlazený a má těžký zápal plic. Kromě toho v nemocnici vyjde najevo jeden šokující fakt: podle úmrtního listu má být tenhle člověk už sedm let mrtvý. Zabil ho sériový vrah Jurek Walter, jehož poté, co ho Joona Linna zatkl, soud poslal na léčení na psychiatrii v naprosté izolaci. Ale kde ten člověk celé ty roky byl?

Starý případ se znovu otevře. Zdá se, že někdo se snaží dostat pod kůži sériového vraha. Je třeba jednat rychle, protože čas běží. Lars Kepler svým čtvrtým románem překonává veškerá očekávání.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Každý komentář potěší. Děkujeme :)