úterý 5. srpna 2014

Měsíční chvástačka za červenec

Meme od Judit

Toto léto je pro mě dost náročné co se týče různých výletů a nápadů, takže jsem zákonitě musela ubrat na knihách, přesto se mi nashromáždilo pár krásných kousků, celkem 8 knih.Všechny krásky pohromadě.


Úžasná kniha, kterou jsem získala jako recenzní výtisk přímo od autorky, během následujících dnů na ni najdete i recenzi.


Zahrada Sféra, Summer with My Sister a Tajná zahrada. Ty barvy!


Sama mám doma sestru a knihy právě se sesterskou tematikou jsou mi hodně blízké, tahle vypadala naprosto neodolatelně a rozbalovala jsem si ji asi v šest ráno po noci strávené hraním Dungeons and Dragons. To je aspoň přivítání a popřání dobrého spánku.


A další knihy v angličtině, popadají mě takové ty letní čtecí chutě a čtení v angličtině bez školy pěkně flákám!


Kniha plná lidských příběhů, něco pro mě. A ty balonky.


A Penelope. Osobně miluju být součástí vysoké školy, i když to má i spoustu negativ. Ale nikdy jsem nebydlela na kolejích. Tyhle americké příběhy z prostředí vysoké se vším všudy mě fascinují. 


Soudné sestry od Pratchetta, Jsme přece sestry od Gesthuysenové  (jsem se s těmi sestrami jaksi rozjela!) a druhý díl Stopařova průvodce galaxií, Restaurant na konci vesmíru.


A nakonec zadní strana Soudných sester. Kamarád mi sepsal seznam knih, které bych si měla přečíst, převážně z žánru fantasy a sci-fi. Těch knih bylo dost a tak jsem ho po zdravé úvaze požádala, aby vybral jednu jedinou, kterou si přečtu jako první. A byla to tahle. S Pratchettem nemám téměř zkušenosti, vždycky mě odrazovaly ty divoké obálky. Ale jeho doporučení věřím a při bližším prozkoumání obálky mi vlastně přijde krásně vymazlená, takže se už těším, snad se ze mě stane nový Pratchettian.

15 komentářů:

 1. Všechny knihy mají nádherné obálky. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A to je jeden z důvodů, proč je vlastně mám, jak je neodolatelná obálka, je opravdu těžké knihu nekoupit.

   Vymazat
 2. Všechny knihy vypadají krásně :)

  OdpovědětVymazat
 3. Krásně barevná hromádka :) A toho Stopařova průvodce už bych si taky měla sehnat!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Viď? Ty barvy a ještě v létě venku mě moc potěšily :) Stopaře si určitě sežeň, ten za to stojí, je to opravdu jedinečná série :D

   Vymazat
 4. Lifesaving for Beginners vypadá skvěle :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vypadá, snad to bude stejně úžasné jako na pohled, věřím v to, že ano :)

   Vymazat
 5. Moc pěkné kousky, také pomalu sbírám Pratchetta :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No tak já ještě s tím sběrem uvidím, tohle bude první kniha, kterou od něj přečtu celou, takže zatím jsem spíš předzačátečník. :)

   Vymazat
 6. Penelopu a Lifesaving For Beginners čekám každým dnem z Bookdepository :D Slevy mě nalákaly :)
  Jinak i ostatní jsou super kousky :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No asi nejsme jediné, koho to nalákalo. Ale tak s tema obálkama a tematikou to tam nešlo nechat :D

   Vymazat
 7. krásné knihy :-) na Zahradu Sféra jsem opravdu MOC zvědavá. a taky se mi hrozně líbí ta kniha s balónky na obrázku. škoda, že není česky, ale budu se těšit na tvůj názor ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju, Verunko :) Zahrada byla úžasná a vím, že tobě by se líbila, takže se těším, až si ji přečteš. Na tu balonkovou jsem taky zvědavá.

   Vymazat
 8. Obdivuji, že čteš v angličtině. Já bych u toho potřebovala asi překladač na každou druhou větu. Většina knih má opravdu hezké obálky. A 8 knih je dost. :)

  OdpovědětVymazat

Každý komentář potěší. Děkujeme :)