sobota 7. února 2015

Darren Shan - Bratři až do smrti

Série: Sága Lartena Hroozleyho #4
Originální název: Brothers to the Death
Počet stran: 190
Rok mého vydání: 2014 / originál 2012
Žánr: fantasy
Nakladatelství: CooBoo

Anotace:

Připravte se na velký šok, sága Lartena Hroozleyho se blíží k hrůznému konci! Po letech bloudění našel Larten konečně cestu zpět do své upíří rodiny v Paříži. Usídlil se tam, stal se učitelem mladého upíra a rozhodl se také pokračovat v surovém a brutálním výcviku na generála. Zdál se šťastnější, než kdy byl. Ale přece jen se z jeho problematické minulosti vynoří jedno jméno a Lartenův život je znovu stržen vírem chaosu. Vyráží na nebezpečnou cestu a projede svět křížem krážem, aby našel svého nepolapitelného nepřítele. Existují totiž upíři, kteří se snaží vyvolat válku světových rozměrů. Upíři, kteří se nezastaví před ničím. Upíři, kteří jsou ochotní zradit Lartena tím nejhorším způsobem. A když už si Larten myslí, že je úplně na dně, tak ještě neví, že to nejhorší teprve přijde.

Mé hodnocení:

Po čtvrté a naposledy se setkáváme s mladým Lartenem Hroozleym. Je šťastný. Rozumí si s Alicií, její dcerou Sylvií a mladým upírem Gavnerem. Jenže co čert nechtěl o upírech se dozvěděli nacisti a jejich vůdce se zvláštním knírkem chce od upírů pomoci...

Opět se setkáváme se starými známými a dokonce se setkáme s původem madam Trusky, který mě fakt potěšil. Na pozadí příběhu probíhá druhá světová válka, upíři se schovávají do ústraní. 

Stane se něco překvapivého co zapříčiní, že Larten touží po pomstě a po celém světě se honí za přeludy. Jeho popularita mezi upíry stoupá a on je z toho trochu nesvůj.

Dopadne to asi tak jak všichni čekáme, nakonec se dostane do Circo Monstruozo a může začíst Sága Darrena Shnana. Celá sága byla milá, líbilo se mi, že o mých oblíbencích jsem zjistila víc. Něco bylo trochu odpudivé a u něčeho jsem se nasmála. 

Nevím čím to bylo, ale kniha se mi nečetla tak dobře jako ty předtím. Asi za to mohla v pozadí probíhající válka. Lartenovo rozdvojení a nebo k tomu přispěly oba faktory. Ale i tak to bylo příjemné počtení a vysvětlilo mnohé. Pokud vás zajímá jak Larten přišel k sympatické pavoučnici, tak je tahle kniha pro vás.

Citace:

Sám Larten omylem prozradil několik jejich tajemství Bramu Stokerovi, když spisovatel sháněl podklady pro svůj román Drákula.

"Ty nafoukaný starý netopýre," zafuněl jeho žák. "Měl by ses trochu uklidnit a přestat být tak protivně..." Zarazil se. Larten si myslel, že jen nechce nadávku dokončit, ale chvilku na to Gavner řekl: "Někdo tu je."

Larten nebyl od povahy řečník. Bylo mu zatěžko vykládat něco po celé hodiny neustále se měnícímu upířímu posluchačstvu. Pivo mu pomáhalo. Rozvazovalo mu jazyk a oživovalo vzpomínky na Paříž. Čím víc pil, tím byl vzteklejší a slova se mu shledávala snáz.


Žádné komentáře:

Okomentovat

Každý komentář potěší. Děkujeme :)