neděle 2. listopadu 2014

Ještě než začnu... (14)


S malou pomocí jsem si dnes vybrala knihu, kterou ještě nemám ani měsíc. Na příběh jsem dost zvědavá. Zajímá mě, jestli se mi to bude líbit stejně jako většině. Jde o knihu, kterou jste mohli vidět ve včerejší chvástačce a to kniha Cinder. První díl Měsíčních kronik. Jelikož jsem knihou [bubble] včera ukončila sérii, tak proč nezačít novou. Slečna na obálce má pěkně hypnotický pohled a ten měsíc v úplňku za ní? Krása. A to se mi obálka zpočátku nelíbila. 

Anotace:
Rušné ulice Nového Pekingu se hemží lidmi a androidy. Populaci devastuje smrtící nákaza. Z vesmíru tomu přihlížejí krutí měsíční lidé, kteří čekají na správný okamžik. Nikdo netuší, že osud Země spočívá v rukou jediné dívky...

Šestnáctiletou Cinder považuje většina lidské společnosti za nepovedenou hříčku techniky a její macecha za neúnosné břemeno. Být kyborg ale má i své výhody – mozkové rozhraní poskytuje Cinder nevšední schopnost opravovat věci (roboty, vznášedla, své vlastní nefungující součástky), díky čemuž se stane nejvyhlášenější mechaničkou v Novém Pekingu. Právě tato pověst přivede k jejímu stánku prince Kaie, který potřebuje před výročním bálem opravit porouchaného androida. Princ opravu v legraci nazve otázkou národní bezpečnosti, ale Cinder má podezření, že věc je mnohem vážnější, než jí je princ ochoten prozradit.
Cinder touží udělat na prince co nejlepší dojem, ale se všemi plány je konec, když se její mladší nevlastní sestra a jediná lidská přítelkyně nakazí smrtelným morem, který sužuje Zemi už celé desetiletí. Macecha obviní z dceřiny nemoci Cinder a nabídne její tělo pro výzkum moru, což je „pocta“, kterou dosud nikdo nepřežil.
Ale netrvá dlouho a vědci zjistí, že jejich nové pokusné morče je zvláštní. Chirurgové, kteří proměnili Cinder v kyborga, něco skrývali. Něco cenného.
Něco, kvůli čemu jsou někteří lidé ochotní zabíjet…
5 komentářů:

 1. Mně se sice obálka nelíbí, ale příběh je to super. Nedávno jsem zveřejnila recenzi, tak se kdyžtak mrkni ke mně na blog. Už jsem přečetla i druhý díl a stále se mi série líbí.. :)

  OdpovědětVymazat
 2. Cinder je prostě super a další díly ještě mnohem lepší :) Upřímně doufám, že se ti zalíbí :) Autorka má neskutečný talent a já se nemohu dočkat dalších jejích počinů :)

  OdpovědětVymazat
 3. Cinder bych si také chtěla přečíst. :)

  OdpovědětVymazat
 4. Žádnou z knih z této série jsem zatím nečetla, ale moc bych chtěla. Obálka prvního dílu se mi nelíbí, i když se dá ještě překousnout, ale zato musím pochválit obálky druhého a třetího dílu, protože ačkoli jsou jiné než ty originální, jsou překrásné. Vlastně se mi líbí i více než právě ty originální :).
  Užij si čtení! :)

  OdpovědětVymazat
 5. Z počátku se mi obálka také nelíbila, ale čím víc na ni hledím, tím víc se mi líbí, ale vede u mě obálka Scarlet, ta je prostě úžasná. S knihou Cinder už finišuji a troufám si říct, že ji dnes dočtu... Vážně mě ten příběh baví :)

  OdpovědětVymazat

Každý komentář potěší. Děkujeme :)