neděle 5. dubna 2015

Ještě než začnu... (34)


Ahoj,
tak tu máme další Ještě než začnu a už s číslem 34 :)
Tentokrát je to kniha, kterou jsem si kupovala minulý měsíc. Stále to nechápu, že jsem si naprosto dobrovolně a cíleně pořídila knihu české autorky. K českým knihám mám trošku averzi a moc se do nich nehrnu. Ani nevím proč to tak je. Ale jakmile jsem jednou narazila na šťastný blog, bylo mi jasné, že tu knihu musím mít. Blog všem doporučuji. Knihu jsem začala číst včera a zatím jsem dostala to, co jsem očekávala. Dnes tu pro vás mám i anotaci, protože je naprosto úžasná!

Anotace:

Taky vás někdy napadlo, že byste chtěli změnit svůj život, protože se necítíte šťastní? Ale jak to udělat? Odjet meditovat do Indie? Chovat bio ovce na Šumavě? Zachraňovat děti v Africe? Pracovat v baru na středomořské pláži? Taky mě to napadlo, ale, upřímně řečeno... nechtělo se mi. Místo toho jsem vyzkoušela různé způsoby, jak být šťastnější, a přitom si nechat svůj život takový, jaký je: s manželem a dvěma dětmi, s bytem na hypotéku a normální pracovní dobou. Tak například jsem zjistila, že bych určitě byla daleko šťastnější, kdybych nenosila boty, které mě tlačí, nemusela pokaždé hodinu lovit v kabelce, když mi zazvoní telefon, a neměla skříň nacpanou oblečením, které nenosím. Objevila jsem spoustu věcí, které mi dělají radost, i když tak na první pohled nevypadají: deštivé léto, zavařování povidel, vyhazování starých krámů, bobování s dětmi, ochutnávání podezřelých exotických jídel, počítání komářích štípanců a běhání (i když se mi nechce). A především jsem zjistila, že štěstí si nesmíme schovávat na Vánoce, na dovolenou nebo na někdy jindy. Nedělejte to tedy ani vy a zkuste být šťastní hned teď.

4 komentáře:

 1. Stránka o věcech, které jí dělají radost, mi upřímně vykouzlila úsměv na tváři. Až příliš se to shoduje s mnou samotnou! :) Ať se knížka líbí, ráda bych si připsala na své TBR také nějakou knihu od českého autora :).

  OdpovědětVymazat
 2. Knihu jsem nečetla, ale podle tebou vyfocené ukázky vypadá fantasticky, děkuji za výborný tip :)
  http://milujemekihy.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 3. Tuto knihu bych si chtěla přečíst, tak jsem zvědavá jak se mi bude líbit. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Líbí se mi moc :) troufám si odhadnou, že dnes ji dočtu :)

   Vymazat

Každý komentář potěší. Děkujeme :)